Četba dobré knihy je ustavičný dialog,
při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá.

André Maurois, francouzský spisovatel

ICT - knihovna Protivanov
Knihovna roku 2009
Drobečková navigace

Úvod > Probíhající akce > Archiv akcí > Rok 2012

Rok 2012


Kosmetický den v knihovně

ICT a knihovna pořádá v pondělí 26.3.2012 tradiční  kosmetický den s kosmetičkou Janou Grmelovou  z Bukové.

Na tuto akci je třeba se předem objednat  a to buď osobně v ICT  nebo na tel. 725 253 021.Drátování - tvořivá dílna pro dospělé

Datum konání: 19. 3. 2012

V pondělí 19.3.2012 ve školní družině proběhla tvořivá dílna pro dospělé - "Drátování". Sešlo se nás tam 25. Lektorka p.  Blanka Matušková z Ludíkova nás naučila tzv. techniku šité krajky a tak jsme si mohli ozdobit lahve, skleničky, kamínky a velikonoční vajíčka.Práce to byla náročná, ale výsledek stál za to.

Foto ve fotogalerii.

 Čtení a tvoření v družině

Dne 14.3.2012 jsme si s dětmi v družině ZŠ četli pohádky Boženy Němcové a povídali jsme si o Perníkovém hejtmanství v Ráby u Pardubic.  A protože se už všichni těšíme na  jaro a Velikonoce,  tvořili jsme s dětmi jarní louku a velikonoční vajíčka. Jak se jim to povedlo, si můžete prohlédnout na nástěnce u knihovny.

Foto ve fotogalerii.Akce na podporu čtení s nakladatelstvím THOVT

Ve čtvrtek 8.3.2012 se konala v ZŠ akce pro děti na podporu čtenářství s nakladatelstvím THOVT.  Součástí programu je  výkladová část, kde se děti  setkávají s prezentací knížek z uvedeného nakladatelství, seznámí se se vznikem knihy, z čeho se skládá, proč je důležitá atd. Druhá část je soutěžní a hravá, v níž se nenásilnou formou  učí orientovat  v knize. Akce se zúčastnily děti 2. a 3 třídy.

Děkujeme paní Andrtové z Prahy za uskutečnění této akce.

Dětské knihy z nakladatelství THOVT jsou možné k prohlédnutí a koupi v ICT a knihovně Protivanov.

Foto ve fotogalerii.Masopustní karneval v družině

Datum konání: 24. 2. 2012

Školní družina a knihovna uspořádala pro děti masopustní karneval v  ZŠ. Sešla se tam pěkná řádka nejrůznějších masek. Nejdříve měly možnost na několika stanovištích si zasoutěžit a potom došlo i na různé tanečky, např. mazurku, ptačí tanec, vláček, macarenu aj. Nakonec jsme si všichni společně zatancovali protivanovské ostatkové tance.

Foto ve fotogaleriiProdejní velikonoční výstava

Srdečně zveme všechny občany na prodejní velikonoční výstavu, která proběhne od 12.3. do 16.3. v prostorách knihovny, vždy  v provozní dobu. Na výstavě si budete moci zakoupit velikonoční dekorace, zápichy, dekorační vajíčka, aj.

Výstava je spojená s prodejem dětských knih z nakladatelství THOVT.Přednáška

Datum konání: 9. 3. 2012

V pátek 9.3.2012 uspořádala knihovna  přednášku profesora Jiřího Hanuše z Histor. ústavu FF MU Brno na téma "Minulost a současnost Latinské Ameriky"

Děkujeme tímto panu profesorovi za velmi zajímavou  a příjemnou besedu a přejeme mu hodně zdraví a úspěchů v jeho práci.Výstava loutek

Datum konání: 27. 2. 2012

Od 27.2.2012 do 9.3.2012 proběhla v prostorách knihovny výstava loutek, které byly zapůjčeny z  loutkového divadla Starost Prostějov, jehož počátky se datují od roku 1983. Nejen malí, ale i velcí návštěvníci mohli shlédnout maňásky s vyřezávanými hlavami, velké loutky, malé marionety aj.  ...

Děkujeme tímto panu Čechovi z Prostějova za zapůjčení loutek.

Foto ve fotogalerii.

 Soutěž pro děti

Knihovna vyhlašuje soutěž pro děti.

Úkolem je:

- kdo umí číst, přečíst 

- kdo neumí číst, nechat si přečíst                 jakoukoliv pohádku od Boženy Němcové a výtvarně ji zpracovat.

Obrázky mohou děti nosit do knihovny nejpozději do 31.3.2012. Nejlepší z nich čeká odměna.

 Sladký život s knihovnou

Během měsíce března ( kdy u nás probíhá projekt na podporu čtení "Březen - měsíc čtenářů", který se pro letošní rok řídí heslem "Sladký život s knihovnou") obdrží každé dítě při vypůjčce knihy sladkou odměnu. Tu si děti mohou vyzvednout i v případě, že přinesou do knihovny svoji knížku, kterou četly a sdělí její obsah.