Četba dobré knihy je ustavičný dialog,
při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá.

André Maurois, francouzský spisovatel

ICT - knihovna Protivanov
Knihovna roku 2009
Drobečková navigace

Úvod > Probíhající akce > Archiv akcí > Rok 2012

Rok 2012


Soutěž " Nejkrásnější květinové okno - Protivanov 2012"

ICT a knihovna ve spolupráci s Městysem Protivanov pořádala pro občany prázdninovou  soutěž o "Nejkrásnější květinové okno - Protivanov 2012"

Do soutěže se řádně přihlásilo  6 soutěžících. První týden v září přijela do našeho městyse porota z firmy Zahradnictví Janků Boskovice a osobně si soutěžní okna šla prohlédnout. Vyhodnocení pak písemně předala do knihovny a její výsledky můžete shlédnout  zde -Výsledky soutěže 

První tři výherci obdrželi finanční odměny a úřad městyse i knihovna jim tímto gratuluje a všem ostatním soutěžícím děkuje za účast v této soutěži.Dětský maškarní karneval

Datum konání: 17. 6. 2012

Hřiště TJ Sokol bylo v nedělním odpoledni 17.6.2012 plné sluníčka a hlavně masek.  Konal se totiž Dětský maškarní karneval. O program plný písniček, her a soutěží se postarala paní Seifriedová z "Agentury Seja Bohuslavice".  Doprovodný program měl na starost pan Hanuš se svými kamarády a každý si u nich  mohl vyzkoušet skákací boty, lukostřelbu, bungeruning a nebo si v jejich tvořivé dílničce vytobit buttonek. Další atrakcí byl skákací hrad, trampolína, prodávaly se hračky, cukrová vata a jiné. Občerstvení, které bylo v režii Hasičů Protivanov, bylo výborné. Každá maska si domů odnesla balíček sladkostí a perníkové smajlíky. Na konec se ještě losovala tombola.

Děkujeme všem sponzorům, bez kterých by karneval nemohl být připraven a kteří se (ať už finančně, nebo věcnými dary) podíleli na tombole.

- foto ve fotogalerii

                                                                                - odkaz na  www. stránky Klubovny Karavana - pan Hanuš                  

                   http://iklubovna.cz/clanky/karavana-snu-vstala-z-popela-v-protivanove-ovsem-bez-karavanu-2172Výstava pohlednic

Datum konání: 28. 5. 2012

Knihovna pořádala od 28.5.2012 do 1.6.2012 "VÝSTAVU POHLEDNIC". K vidění bylo 300! kusů pohlednic a blahopřání a to k Vánocům, Velikonocím,  z cest po různých zemí, staré černobílé pohlednice a staré z Protivanova. dále pak ze zahraničí, s náboženskou tématikou, s květinami, blahopřání malované ústy aj.

Děkujeme všem, kteří předměty k výstavě ochotně zapůjčili.Tvořivá dílna pro dospělé - "Výroba šperku"

Knihovna pořádala v podělí 14.5. tvořivou dílnu pro dospělé - "Výroba šperku". Přišlo celkem 22 lidí (18 žen a 4 děti) a celá dílna probíhala v přátelském duchu. Každý si pod vedením lektorky paní Chovančákové z Nivy vyrobil náušnice z korálků a brože z organzy. Fotografie z tohoto tvoření můžete shléhnout ve fotogalerii.

Děkujeme tímto paní Chovančákové a přejeme jí v životě hodně zdraví a úspěchů.Tvořivá dílna pro děti "Dárek pro maminku"

Datum konání: 7. 5. 2012

Protože se blíží Den matek, přišly si v pondělí 7.5.2012  děti do knihovny vyrobit dáreček pro svoji maminku. Práce jim šla od ruky a tak si dokonce vyrobily  dárečky  tři:  fotorámeček se svojí fotkou, korálkové srdíčko a 3D blahopřání.

Potom bylo důležité tyto maličkosti dopravit domů tak, aby to maminky neviděly, protože přát se jim bude až v neděli.  Někteří mi o tom "propašovávání" přišli ještě povídat.Výstava "Háčkovaný svět"

Datum konání: 29. 4. 2012

V neděli 29.4.2012 proběhla na úřadě městyse  putovní výstava "Háčkovaný svět" . Paní Mecerodová a paní Citová z Opavska, které se zabývají háčkováním a dokáží vytvořit historické šaty na panenky typu Barbie, Ken..., vystavovaly svoje modely a mohli jsme tak vidět např. panenky představující historický trh, jaro na vsi,  rytířský turnaj nebo vánoční pohodu. Děvčata mohla obdivovat krásně nazdobené svatební šaty pro panenky a nebo rokokové šaty. 

Jen malou část této výstavy můžete vidět na fotkách ve fotogalerii.

 Tvořivá dílna pro dospělé - výroba šperku

Datum konání: 16. 4. 2012

V pondělí 16.4.2012 se na  úřadě městyse konala tvořivá dílna pro dospělé s lektorkou paní Chovančákovou z Nivy.  16 párů šikovných rukou si přišlo vyrobit náušnice z korálků. A protože se všechny chceme líbit a takových "cinkrlátek" není nikdy dost, domluvily jsme se na dalším pokračování této dílny, která proběhne v květnu.

Foto ve fotogalerii. Čtení z Bible

Blíží se Velikonoce - křesťanské svátky. Proto knihovnice s dětskou ilustrovanou Biblí v ruce navštívila v úterý 3.4.2012 družinu ZŠ a spolu s dětmi četla a povídala o životě Ježíše Krista a velikonočních svátcích. Všechny děti pozorně poslouchaly a čtení je zaujalo. Pak jsme si prohlíželi obrázky v Bibli a nakonec měl každý z nich namalovat  svůj obrázek - výjevy z Bible, o kterých jsme mluvili. Byl to celkem těžký úkol na děti 1. stupně ZŠ, ale zhostily se ho na jedničku. Posuďte sami ve fotogalerii.Velikonoční tvoření pro děti

V úterý  27.3.2012 dostala knihovna velikonoční náladu. To si sem děti přišly vyrobit velikonočního beránka a vajíčko z barevných bambulek nebo papíru. Několik maminek se přišlo na svoje děti podívat, a už v knihovně i zůstaly, aby si tu jarní náladu také pěkně užily.

Zbývá jen dodat: "VESELÉ VELIKONOCE!"

Foto ve fotogalerii.

 Noc s Andersenem

Datum konání: 23. 3. 2012

Letošní "Noc s Andersenem" proběhla v naší knihovně z pátka 23.3. na sobotu 24.3 a všichni jsme si ji řádně užili. Byla v duchu pohádek Boženy Němcové, takže jsme si nejprve povídali o Perníkové chaloupce v Ráby u Pardubic, naučili jsme se písničku "O perníkové chaloupce" od Ringo Čecha a potom jsme si chaloupku z perníku pěkně vyrobili.  Následoval lampionový průvod po večerním městysi a hledání pohádkovníku. Pohádkovník je strom, který nám nazdobili pohádkoví skřítkové různými sladkostmi. Dlouho se nám ho nedařilo najít, ale nakonec vše dobře dopadlo. Po večeři jsme soutěžili o Popelčin střevíček a zlaté dukáty. Až pozdě večer jsme šli všichni (někteří neradi)  spát. S pohádkou na dobrou noc se nám pěkně usínalo.

A ráno? Po snídani jsme si ještě krátili dlouhou chvíli  - čekání na rodiče hraním pamtomimy.

Spalo nás v knihovně 12. Ale protože zájem o nocování byl velký, příští rok se bude tato akce konat ve větších prostorách. Už teď se na vás, děti,  knihovnice moc těší.