Četba dobré knihy je ustavičný dialog,
při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá.

André Maurois, francouzský spisovatel

ICT - knihovna Protivanov
Knihovna roku 2009
Drobečková navigace

Úvod > Probíhající akce

Probíhající akce


Novější 1 3 9 17 25

Pohádková stezka: O poklad čerta Kleofáše

Datum konání: 4. 6. 2021

pohádková stezka 2021_01.jpgKnižní novinkyStezka velikonočního zajíčka už tento víkend

Milé děti, stezka velikonočního zajíčka proběhne už tuto neděli!! Na deseti bezkontaktních stanovištích v obci budou soutěžní úkoly. Nejdříve si ale vyzvednete hrací kartu, kterou najdete u zdravotního střediska a potom postupně budete plnit úkoly na jednotlivých stanovištích. Na každém stanovišti budou pravidla soutěže, kterým věnujte pozornost. Dozvíte se v nich i to, kde je následující soutěž - kam máte v cestě pokračovat. Děkujeme, že budete dodržovat hygienická opatření, používat případně připravenou dezinfekci a plnit úkoly jednotlivě - jedna rodina (zákaz shromažďování).????
Doufáme, že všem dětem zpříjemníme nedělní sváteční den, že si pořádně zasoutěží a užijí sluníčka - snad se nám počasí nijak nepokazí. ????
 
Get the boost you need to achieve academic success!.jpg


Stezka velikonočního zajíčka

Datum konání: 11. 4. 2021

stezka velikonočního zajíčka_01.jpg

 Velikonoční strom 2021

Datum konání: 22. 3. 2021

Velikonoční strom_01.jpg

 

 

Šablona vajíčka

 Novinky v knihovně - březen 2021

Nabízím knižní novinky u nás. Knihovna funguje formou výdejního okénka předem objednaných knih. Knihy objednávejte telefonicky na 725 253 021 nebo emailem: knihovna@protivanov.com

IMG_20210308_092704.jpgRozsvícení vánočního stromu 2020

Datum konání: 29. 11. 2020

Připojte se netradičně k tradičnímu (3)_01.jpg

 Dopis Ježíškovi 2020

Datum konání: 9. 11. 2020 - 5. 12. 2020

Dopis Ježíškovi leták_01.jpg

 

Milé děti, kamarádi,

máme svátek svatého Martina, brzy i svatého Mikuláše a pak už čas adventní a vánoční. A právě v tomto období vždycky společně píšeme vánoční přání Ježíškovi. Píšeme to, co bychom si přáli najít pod stromečkem, ale i to, co nás trápí nebo naopak těší, co přejeme našim rodičům a sourozencům a nemyslíme tím jen na ty dárečky hmotné, ale i na to, co si za žádné peníze koupit nejde - lásku, zdraví, radost, smích... 

Letos se společně k sepsání dopisů pro Ježíška bohužel nemůžeme sejít, ale nic nám nebrání k tomu, abychom dopisy napsali pěkně doma. Vezmi si tužku, pastelky a jdi do toho! Napiš svoje vánoční přání, nebo ho nakresli (viz připravený formulář). Popros rodiče, ať Ti se psaním pomohou a naopak Ty pomoz svým malým sourozencům, kteří ještě číst a psát neumí. Pak už stačí jen postupovat podle pokynů na plakátu.

Věřte tomu, milé děti, že Ježíšek se na vaše vánoční dopisy moc a moc těší!!!

 

Vzor dopisu zde.

 

 

 

 Lampionový průvod a uspávání broučků

lampionový průvod a uspávání broučků (3)_01.jpg

Chlapci, děvčátka a rodiče,

právě tuto sobotu se měl uskutečnit tradiční lampionový průvod a uspávání broučků. Sice v tom "tradičním" nám epidemiologické nařízení nedovoluje akci uskutečnit, ale nic nebrání tomu, aby jste broučky šli uspat sami.

Najděte kamínek, kaštan, bukvici, oříšek a vyrobte z něj jednoduchého broučka, motýlka či berušku. Běžte do přírody nebo aspoň vyjděte na zahradu, nejlépe večer s pěkným lampionovým světýlkem, protože pak je to dobrodružnější a broučky ukryjte pěkně do teplého listí, pod mech nebo větvičky.

Udělejte to sami, v bezpečí rodiny a já se budu těšit, že snad příští rok budeme broučky uspávat společně. Přeji vám všem hodně zdraví!

knihovnice KatkaKnihovna od 22.10.2020 uzavřena

Z nařízení vlády ČR jsou od 22.10.2020 knihovny uzavřeny.

Jsem s Vámi stále v kontaktu na tel. čísle 725 253 021. KnihovniceNovější 1 3 9 17 25