Četba dobré knihy je ustavičný dialog,
při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá.

André Maurois, francouzský spisovatel

ICT - knihovna Protivanov
Knihovna roku 2009
Drobečková navigace

Úvod > Probíhající akce > Archiv akcí > Rok 2012

Rok 2012


S Trnkou školní bankou

Datum konání: 4. 10. 2012

V rámci celostátní akce "Týden knihoven" uspořádala knihovna pro děti v družině ve čtvrtek 4.10. program "S Trnkou školní brankou". Tato akce byla zaměřena na významného českého ilustrátora, výtvarníka a filmaře Jiřího Trnky, jehož 100 výročí od narození si letos připomínáme. Děti shlédly prezentaci o jeho životě a díle, pak jsme si prohlíželi jeho ilustrace v dětských knížkách a četli jsme si z nich. Součástí této akce byla i výtvarná dílna - podzimní motivy, jejíž výsledek můžete vidět na nástěnce před knihovnou.

Foto ve fotogalerii.Lehkost dřiny

Datum konání: 24. 9. 2012

       
Od 24.9. do 9.10 jste měli možnost v knihovně navštívit výstavu dřevěných plastik a soch od Ing. Ladislava Antela. Sám autor výstavu nazval "Lehkost dřiny". Fotografie z výstavy můžete shlédnout ve fotogalerii. Děkujeme touto cestou panu Antelovi za ochotu  a za zapůjčení předmětů k výstavě. 

Výstava probíhala v rámci celostátní akce "Týden knihovnen"

 Cvičení

Od měsíce října začínají v tělocvičně základní školy cvičení, na která srdečně zveme všechny občany.
  Jsou to:

 - od 15.10.2012 každé pondělí v 19.00 hodin cvičení s paní Eliškou Vašíčkovou
 - od 17.10. každou středu v 18.30  hodin cvičení s Věrou Procházkovou

POZOR!!! cvičení se odkládá z technických důvodů na měsíc listopad. Přesné datum bude zveřejněno místním rozhlasem.

                                                                                                                                           Děkuji za pochopení.Drakiáda

Datum konání: 6. 10. 2012

V sobotu 6.10. bylo nezvykle krásné počasí - azurové nebe, na říjen dost teplo a vítr fučel jako divý, takže den pro drakiádu jako stvořený.  Svoje draky a dračice vypustili do oblohy nejen ti nejmenší, ale i dospěláci a dokonce pan starosta. Bylo se opravdu na co koukat. Kromě samotného dračího řádění si všichni zasoutěžili v 6-ti disciplínách, chůzi na chůdách si úspěšně vyzkoušela i jedna paní učitelka.  Komu vyhládlo, opekl si pod dohledem statného hasiče buřtík. Pokud se vám letošní drakiáda líbila, můžete se už nyní těšit na podzim příštího roku na "Drakiádu 2013".

 

Foto ve fotogalerii.
 Podzimní tvořivá dílna pro děti

Datum konání: 2. 10. 2012

Víte, jak vypadá rozinkový ježek?  Že ne? Podívejte se do fotogalerie a  hned uvidíte, jak ho děti  na podzimní tvořivé dílně vytvořily. Kromě toho si malé šikulky ozdobily  i slámové kloboučky různými podzimními plody - jeřabinami, šípky, bukvicemi, kaštany, listy a slaměnkami . Na tvoření, které proběhlo 2. října,  se sešlo 14 dětí a 4 dospělí.

 Tvořivá dílna pro dospělé - gelové svíčky

Datum konání: 1. 10. 2012

 

První říjnový den uspořádala knihovna tvořivou dílnu pro dospělé. Sešlo se nás na ní 20 a pod vedením paní Matuškové z Všehodílny v Boskovicích jsme si vyrobili gelové svíčky.  Byla to práce lehká, nenáročná a zvládly ji i děti, které na dílnu doprovodily svoje maminky.  

Foto ve fotogalerii.

 

 Týden knihoven

Každoročně první týden v říjnu probíhá celostátní akce „Týden knihoven“, který vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků  (SKIP). I do letošního  16. ročníku se zapojila naše knihovna a uspořádala několik akcí pro děti a dospělé, např. dětskou tvořivou dílnu, dílnu pro dospělé, drakiádu, výtvarnou soutěž pro děti, výstavu plastik – viz. pozvánky na akce . Dále pak v “Týdnu knihoven” od 1.10 do 5.10. , který má letos téma “Čti, žij zdravě”, bude v knihovně mimořádná nabídka zapůjčení knih, brožur a letáků  věnované zdravé výživě, zdraví, cvičení, přírodní kosmetice, aj. V družině ZŠ má knihovna připravenou pro děti akci “S Trnkou školní brankou”, kde si s dětmi připomeneme 100 let od narození Jiřího Trnky, významného českého výtvarníka a ilustrátora.
Na všechny akce jste srdečně zváni.Zveme vás do divadla

ICT - knihovna a Městys Protivanov vás zve do Divadla Bolka Polívky v Brně na bláznivou komedii PRACHY!!!   v podání Ondřeje Vetchého, Vandy Hybnerové, Saši Rašilova aj.

Představení bude v neděli 4.lispotadu 2012 v 19.00 hodin. Vstupenka stojí 350,-, doprava zdarma.

Vážní zájemci se nahlásí nejpozději do 13.9.2012 v ICT  a knihovně nebo na tel. čísle 725 253 021.

                                                         Již obsazeno!!!Princezna s dlouhým nosem

Datum konání: 12. 8. 2012

Zveme všechny malé i velké na pohádku "PRINCEZNA S DLOUHÝM NOSEM". 

Je to pohádka o tom, jak zlobivou princeznu postihla nejedna pohroma - narostly jí uši jako lopušáky, jelení parohy a 40 metrů dlouhý nos. S takovým nosem se užije jistě plno legrace...

Pohádku k nám přijedou zahrát herci z Divadla Koráb Brno a můžete ji shlédnout pod širým nebem na hřišti TJ Sokol  a to v neděli 12.8.2012 ve 14.00 hodin.

Vstupné: děti 20,- a doprovod 10,-

Občerstvení zajištěno.

Všichni jste srdečně zváni.

Za nepříznivého počasí se akce nekoná.Prázdninové setkání

Datum konání: 1. 8. 2012

                                                     Ve středu  1. srpna  bylo v prázdninové knihovně pěkně rušno. To se sešlo 21 dětí a 2 maminky na tradiční "Prázdninové setkání". Začali jsme, jak jinak, čtením pohádek o housence Krůtě a motýli Vítkovi. A protože bylo venku krásně, vzali jsme vše potřebné a šli si Krůťu (z froté ponožek) a Vítka (z ruliček od toaletního papíru) vyrobit pod širé nebe. Nechyběla ani dobrá zmrzlina a povídání, jak a kde trávíme letošní prázdniny.

Foto ve fotogalerii.