Četba dobré knihy je ustavičný dialog,
při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá.

André Maurois, francouzský spisovatel

ICT - knihovna Protivanov
Knihovna roku 2009
Drobečková navigace

Úvod > Probíhající akce > Archiv akcí > Rok 2012 > Podzimníček - výtvarná soutěž

Podzimníček - výtvarná soutěžCelý měsíc říjen probíhala výtvarná soutěž, kde děti  měly za úkol  vyrobit nebo nakreslit podzimního skřítka PODZIMNÍČKA.

Celé soutěže se zůčastnilo 60 dětí a to jak ze školy, tak i ti nejmenší z mateřské školky. Z té spousty výkresů a sošek nešlo vybrat pouze tři nejlepší, protože každý obrázek nebo výtvor byl něčím jinak krásným a jinak nápaditým. 5 dětí ze školy společně vyrobily obrovský plakát s Podzimníčky, Tobík Kubík s maminkou vyrobil velkého skřítka z květináčů, Nikolka Kopecká s maminkou skřítka ušily z látky, Bára Pavlů, Marťa Trunda  a Bára Kejíková udělali Podzimníčky ze dřeva a pařezů, co našli v přírodě, Ema Kitnerová přinesla do knihovny Podzimníčka z kaštanů a šišek, děvčátka Pivoňkovi s maminkou vyrobily krásného skřítka z juty a tak dále, a tak dále. Nakonec odměnu musel  dostat každý.

Poděkování patří učitelkám do školy a paní vychovatelce do družiny za to, že děti  k těmto činnostem vedly a také všem maminkám, které si udělaly čas a s těmi nejmenšími vyráběly, tvořily a kreslily. A to bylo  snad na této soutěži nejkrásnější - udělat si čas pro svoje děti.

Většinu Podzimníčků můžete vidět na chodbě před knihovnou, kde budou  vystaveny po celý měsíc listopad a nebo se podívejte do fotogalerie.